Skandynawskie dodatki w prezencie

Jakie i komu podarować skandynawskie dodatki?

skandynawskie dodatki

Funkcjonalne skandynawskie dodatki

Skandynawskie dodatki to doskonały wybór dla osób ceniących funkcjonalność i bliskość z naturą. Przedmioty marek Madam Stoltz lub Nordal są praktyczne i piękne. Posiadają charakterystyczny dla skandynawskiego designu prosty wygląd. W związku z tak dużą uniwersalnością, sprawdzą się jako podarunek przy wielu okazjach. Każdy, niezależnie od posiadanego wnętrza, będzie zadowolony z takiego mebla bądź dodatku.

Pomysły prezentów w stylu skandynawskim

Każdy lubi otaczać się pięknymi dodatkami. Skandynawski design słynie z połączenia prostoty i elegancji. Ceramiczne wazony czy ręcznie tkane dywany są świetnym pomysłem na podarunek dla każdego. Wniosą do każdego pomieszczenia odrobinę przytulności, bez krzykliwości innych stylów. Te skandynawskie dodatki są idealne dla kogoś, kto ceni sobie stonowaną elegancję i spokojne barwy.

Naturalne tekstylia, to kolejny znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Wełniane koce i lniane obrusy dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne materiały są nieco bardziej wymagające pod względem utrzymania. Wełna wymaga specjalnego czyszczenia, natomiast len lubi się gnieść. Podejmując decyzję o takim prezencie, trzeba brać pod uwagę czy obdarowany będzie w stanie ponieść trud czyszczenia i prasowania takich tekstyliów.

Światło pełni szczególną rolę jeśli chodzi o skandynawski styl. Dzieje się tak, bowiem Skandynawia nie należy do regionów słonecznych. Mieszkańcy muszą się więc posiłkować odpowiednio dobranym światłem sztucznym. Proste lampy stołowe i sufitowe pasują do każdego otoczenia. Jednocześnie dają wiele światła. Powstają z połączenia metalu i szkła, a modne są również abażury z wikliny.

Dla kogo podarować dodatki skandynawskie?

Podarować można wszystko każdemu. Istotne jest jednak to, aby obdarowany mógł się cieszyć z tego, co otrzymał. Dlatego warto zadać sobie nieco trudu i dopasować prezent do odbiorcy.

Produkty marek Nordal i Madam Stoltz z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią proste rozwiązania. Nie znajdziemy tam bowiem przerostu ilości ozdobników nad formą samego produktu. Tym samym obdarowywany musi cenić sobie naturalne materiały. Nie można powiedzieć, że skandynawskie dodatki nie zawierają tworzyw sztucznych. Są one jednak ograniczone do minimum i najczęściej pochodzą z recyklingu.

W podarunkach nie liczy się też ilość, a jakość. Dlatego poszukując ciekawych prezentów warto odwiedzić sklep skandynawski. Znajdziemy w nim produkty oryginalnych skandynawskich marek. Ich wyroby nie należą do najtańszych, ale w zamian oferują niezrównaną jakość i autentyczność.

skandynawskie dodatkiMadam StoltzNordalskandynawski designskandynawski styl